Fqinja që gjeti nusen e pajetë në Librazhd tregon ç’i panë sytë

23:58 | 13 Dhjetor 2019

Një fqinjë e çiftit nga Librazhdi që u h elmuan ka treguar se çfarë ka parë në momenti që ka hyrë në banesën e Olsit dhe Rezarta Hajdarit dhe i ka gjetur të he lmuar. Në një prononcim për “Top-Channel”, e moshuara shprehet se ka thirrur të ndjerën por që ajo nuk merrte më frymë.

“Unë qava e para se më thirri kjo mua. Eja tha se çfarë më ka ndodhur. I thashë çfarë të gjeti moj bijë. Çunin nuk e parashikova dot se u mora me nusën. Oj Rezarta, oj Rezarta, thirr, thirr, e fërkova tek gj oksi, por ajo hiç. Shkonin shumë si çift, aq shumë sa s;di ç’të themi. Dashuria e tepërt qenka…,”– tregon ajo në video.

Ndërsa një tjetër fqinjt shprehet se nuk di asnjë detaj tjetër, por që thjesht ka dëgjuar që dyshja kanë ikur në spital.

“Na thanë që kanë ikur në spital. S’e dimë,”- tregon ai më tej.

Olsi dhe Rezarta Hajdari u helmuan në shtëpinë e tyre në fshatin Xhyrë të Librazhdit. 19-vjeçarja që vetëm pesë ditë më parë kishte veshur fustanin e bardhë u gjet pa shenja jete, ndërsa 27-vjeçari ndodhet jashtë rr ezikut për jetën në spitalin e Librazhdit.

Fillimisht u raportua si vetëh elmim, ndërsa pista tjetër ku kanë nisur he timet është se mund t’i ketë h elmuar dikush me fotok sinë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara