Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

10:45 | 16 Maj 2019

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj.

Homazhet po zhvillohen në muzeun kombëtar, dhe do të vijojnë deri në orën 12:00 shkruan Top Channel

Kujtojmë se Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, e shpall major Klodian Tanushin, i rënë në krye të detyrës, “Dëshmor i Atdheut”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara