Edi Rama me policin nga Gjilani: Ja shqiptarët që ruajnë Zvicrën

15:30 | 8 Nëntor 2019

Gjatë një vizite zyrtare në Zvicër, kryeministri Edi Rama ka postuar video në llogarinë e tij personale në Facebook, me një polic nga Gjilani, i cili punon për autoritetet vendore.

Rama shprehet se policit shqiptarë ruajnë jo vetëm Shqipërinë dhe Kosovën, por edhe Kombet e Bashkuara.

“Ja shqiptarët që ruajnë Zvicrën dhe siç ruajnë Kombet e Bashkuara, siç ruajnë dhe shumë vende të tjera. Nga Gjilani apo jo?

Të fala të gjithëve në Gjilan në Kosovë, në Shqipëri nga policia shqiptare e Zvicrës”, thotë Rama.

🇦🇱👐🏿🇽🇰

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 8 novembre 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara