Edhe presidenca aludon për aferat me drita të kuqe të Elisa Spiropalit

01:37 | 8 Gusht 2019

Kundërshtarët e saj vazhdojnë ta qëllojnë me goditje nën brez elisa Spiropalin. Këtë radhë ka qenë zëdhënësi i presidencës Tedi Blushi që i ka përmendur asaj “dritat e kuqe”.

Pasi Spiropali reagoi ndaj kthimit të ligjit për koncesionet prej Ilir Metës blushi shkroi në Facebokun e tij:” Dhimbje për të çmendurën E., cila pasi nxorri me këpucë të kuqe doganat, nuk i bën përshtypje t’i nxjerrë dritat e kuqe të gjithë ekonomisë kombëtare, pavarësisht paralajmërimeve të institucioneve ndërkombëtare.”

Edhe më parë përfaqësues të PD dhe LSI-së kanë përdorur argumenta ekstra politikë në luftën ndaj ministres. Sa herë që ajo i ka kundërshtuar në publik ata i janë përgjigjur me aludime për afera seksuale, për prishje familjesh dhe për shtrëngimin e ushkurit të pantallonave.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara