Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

08:25 | 15 Shtator 2020

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët, pa rrezikuar reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14º në 27ºC, në zonat e ulëta nga 20ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 36ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verlindir-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara