Breshëri pushton fshatin shqiptar, këto janë pamjet

00:38 | 17 Qershor 2019

Dëmet në bujqësi nuk i lenë të qetë banorët e Devollit. Në orët e pasdites ka patur reshje breshëri në fshatra të Devollit të Sipërm, ku siç duket nga fotoja intensiteti dhe madhësia e tyre ka shtrirë bimët e reja përtokë.

Sipas të dhënave, breshëri ka goditur në fshatrat Sul, Koshnicë, Miras, Çetë, Cangonj etj duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Ka të dhëna se breshër ka rënë edhe në Bilisht me pasoja dhe dëme për fermerët./oanews

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara