Bregdeti i Fierit shndërrohet në pistë të hipizmit

11:47 | 28 Tetor 2020

Darëzeza e bregdetit të Fierit do të shndërrohet në pistë hipizmi.

Këtë e bën të ditur Blendi Klosi, Ministër i Turizmit dhe i Mjedisit, shkruan portali arbresh.info

Gara do të nisë të shtunën, ku pritet të ketë pjesëmarrës nga Shqipëria, Kosova e Mali i Zi.

Kjo do të jetë një produkt i ri turistik për rivierën shqiptare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara