Berisha tregon se cili prokuror transferoi dosjen ”184”

20:57 | 22 Gusht 2019

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një statusi në facebook, reagon për dosjen e Dibrës ”184”, për të cilën thotë se e ka transferuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë për në Dibër prokurori Klodian Braho.

Denoncuesi thotë se Braho ka qenë më parë prokuror në Vlorë dhe se ka pasuri të pajustifikuar por është ndihmuar në vetting nga Ëngëll Agaçi.

Postimi i plotë

Edvin Mafia dhe don Agaçio qendrojne prapa vendimit per dosjen 184! Prokurori qe firmosi kaloi me pare me gjithe mekatet si shperbilm vetingun! Lexoni mesazhin e oficerit gjyqesor dixhital. sb

Pershendetje z Berisha jam oficer i policise gjyqesore, Prokurori qe ka marre vendimin per transferimin e dosjes 184 quhet Klodian Braho dhe ka punuar me pare prokuror ne Vlore! Njihet si prokuror teresisht zemerlige dhe i korruptuar! Ne shperblim te ketij vendimi kaloi shkallen e pare te vetingut megjithese kishte 15.000 euro te “marra hua”nga babai i tij dhe te pajustifikuara nderkohe qe te tjere jane rrexuar per borxhe shume me te vogla ! Me nderhyrjen e forte te Engjell Agaçes vendimi u mor 2 me 1! Te shohim cfare qendrimi do mbaje OMN dhe komisioneri publik por me kete vendim me urdher te prere nga vet kryeministri duket se kaloj lumin!

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara