Basha publikon videon, 229 milionë euro për lukse qeveritare

09:33 | 14 Shtatorë 2018

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka denoncuar sot me video rrenimin e ekonomise dhe vendit, duke akuzuar per kete direkt kryeministrin Edi Rama dhe korrupsionin e qeverise se tij.

Me nje video te postuar ne faqen e tij ne Facebook, Basha tregon me fakte se cfare po ndodh me ekonomine e vendit dhe si po varferohet cdo dite shqiptaret.

“Shqiptarët varfërohen çdo ditë nga korrupsioni i qeverisë Rama”- shkruan Basha, duke numeruar aferat me tenderat, 229 milione eurot qe kane shkuar per luks qeveritar.
“Sa me gjate kjo qeveri, aq me shume korrupsion, aq me i varfer populli”- thuhet ne video.

Shqiptarët varfërohen çdo ditë nga korrupsioni i qeverisë Rama:

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 13 septembre 2018

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara