Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë sot në orën 11:00

00:14 | 7 Qershor 2020

Një ditë pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, Këshilli Politik është mbledhur sërish sot në Pallatin e Kongreseve.

Mbledhja u realizua me qëllim së pari që teksti i marrëveshjes që mbrëmë u firmos në anglisht të përkthehej dhe për të caktuar axhendën për në ditët në vijim.

Takimi i sotëm ka qenë i shkurtër dhe u është caktuar puna ekspertëve për të plotësuar kuadrin ligjor.

Mësohet se sot në 11:00 kreu i PD, Lulzim Basha do të mbledhë grupin e punës së hartimit të këtyre ndryshimeve bashkë me Kryesinë e Partisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara