Autorët po e ruanin, e qëlluan me armë 4 herë. Detaje nga ekzekutimi në Elbasan, pamjet nga vendi i ngjarjes

08:06 | 17 Shtator 2020

Vrasja e Bujar Celes ne Elbasan, dyshohet se ka qene nje mire e organizuar dhe e paramenduar. vrasja

Kjo, pasi, sipas te dhenave te para hetimore, rezulton se autoret, ende te paidentifikuar, e kane ruajtur viktimes, duke mesuar edhe rutinen e tij te perditshme.

Ata e kane ruajtur edhe kete mengjes, teksa ai ka qene duke shkuar per ne pune dhe me pas, e kane qelluar.

Dyshohet se ndaj tij eshte qelluar 4 here me arme, si per t’u siguruar qe ai te mbetej i vdekur ne vend.

Bujar Cela eshte vellai i Talo Celes, i kerkuar per grabitjen ne Rinas dhe i dyshuar per vrasjen e vellezerve Haxhia ne Durres.

Nderkohe qe mjeti qe dyshohet se u perdor per ekzekutimin e 50-vjecarit u gjet i djegur.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara

Të ngjashme