Aksident në aksin Elbasan–Peqin, humb jetën një fëmijë 5-vjeçar

12:25 | 10 Dhjetor 2019

Një aksident rrugor, me pasojë vdekjen e një të mituri ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Peqin.

Mjeti tip “Fiat” me drejtuese shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin “Volkswagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç, banues në Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është plagosur pasagjeri i mjetit tip “Fiat”, shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, i cili ndërroi jetë rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit. /TCH

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara