12-vjeçari shqiptar nxirret i pajetë nga deti grek

23:23 | 10 Shkurt 2019

Mediet greke raportojnë se gjatë ditës së sotme një 12-vjeçar me origjinë shqiptare është nxjerrë i pajetë nga plazhi i Zefiros.
Të dielën, një fëmijë 12-vjeçar, me origjinë shqiptare u nxor i pajetë nga plazhi i Zefiros në qytetin e Rodosit.

Viktima u transportua për në spital, transmeton shekulli.

Autoriteti Qendror i Portit të Rodosit po kryen hetimet në lidhje me këtë rast.

Për rastin konkret nuk dihen arsyet dhe hetimet janë në vijim.

Mirëpo, kujtojmë se kohët e fundit shumë shqiptarë kanë humbur jetën në shtetin fqinj, Greqi.

Ata më së shumti janë gjetur të vdekur në burg në rrethana të ndryshme, të dyshimta shpeshherë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara