111 vjetori i lindjes së Enver Hoxhës, ende e kujtojnë tek varri

14:59 | 16 Tetor 2019

Një nga diktatorët më famëkeq të historisë së njerëzimit, ish- udhëheqësi i Shqipërisë për afro 45 vite, Enver Hoxha sot do të festonte 111 vjetorin e lindjes.

Por teksa shqiptarët e shohin si përiudhën më të errët atë të regjimit komunist, ka ende nostalgjikë që i vendosin lule tek varri.

Ja çfarë shkruan sot një idhtare e Enver Hoxhës

Sot si gjithnje, me rastin e 111 vjetorit te datelindjes se udheheqesit te madh te popullit shqiptare Enver Hoxha ,na beri bashke gjithe shqiptaret nga te gjitha trojet shqiptare.

Kishin ardhur per te bere homazhe ne varrin e te Lavdishmit Enver Hoxha nga Persheva,nga Ferizaj,Prizereni,Prishtina,Tirana ,nga qytete te ndryshme te Shqiperise .

Kishin.ardhur edhe shqiptare nga Mergimi ,per tu bere bashke dhe per te kujtuar vepren e pavdekshme te shqiptarit me te madh te te gjitha kohrave Enver Hoxha.

Ne kete homazh kushtuar Enver Hoxhes folen.shoket, Bardhyl Hazizi ,Muho Asllani ,Prenge Cuni dhe te tjere.

Pas homazheve sic e ka zakon shqiptari u mblodhen.kujtuan dhe cuan dolli per Luften Antifashiste Nac-Cl si dhe komandantin Enver Hoxha

Lavdi jetes dhe vepres se pavdekshme Enver Hoxha!/express

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara