Zbulohet lidhja me Ballkanin e këngëtares të vrarë turke

16:22 | 21 Qershor 2018

Këngëtarja e njohur, Hacer Tulu, 40- vjeçare që u qëllua për vdekje gjatë një zënke në një klub nate në Turqi kishte prejardhje nga Bosnja. 

Ajo kishte lindur më 10 prill 1978 në Izmir të Turqisë.

Prindërit e saj me prejardhje nga Bosnja kishin emigruar në Turqi.

Këngëtarja kishte edhe një vëlla dhe një vajzë pesëmbëdhjetë vjeçare.

Ajo u qëllua gabimisht pas një sherri me armë që ndodhi në një disko në të cilën mbeti i vrarë edhe një person tjetër.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara