Ylli anglez ka shitur shtëpinë e tij luksoze për një çmim qesharak

09:05 | 7 Nëntor 2017

Ylli i futbollit anglez, Ashley Cole ka shitur shtëpinë luksoze të tij në Angli që dikur kishte jetuar me ish bashkëshorten e tij, Cherly Tweed.

Tashmë ai jeton në Los Angeles dhe vazhdon karrierën e tij me klubin LA Galaxy, shkruan arbresh.info.

Kjo ishte shtëpia e mbrojtësit legjendar, Ashley Cole
Kjo ishte shtëpia e mbrojtësit legjendar, Ashley Cole

 

Cole e ka shitur këtë shtëpi me një çmim të ulët, duke humbur 7.5 milionë funte.

Shtëpia kishte edhe fushën e futbollit
Shtëpia kishte edhe fushën e futbollit

 

Ish futbollisti i Arsenalit dhe Chelseat besohet se është i kënaqur me jetën e tij në California si jashtë fushës dhe brenda fushës së gjelbërt, ku po shijon një formë mjaftë të mirë. Ai tashmë ka një djalë me të dashurën e tij Sharon Canu.

Cole ishte transferuar nga AS Roma për në LA Galaxy në vitin 2015. /arbresh.info/

Pishinë brenda shtëpisë
Pishinë brenda shtëpisë
Dhoma për video-lojëra
Dhoma për video-lojëra

sauna

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara