Vdes babai i reperit të njohur Eminem

16:57 | 26 Qershor 2019

Marshall Bruce Mathers Jr, babai i reperit të njohur Eminem, ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare.

Ai kurrë nuk e takoi djalin e të cilit emri i vërtetë është Marshall Bruce Mathers III, megjithatë ylli i repit shpesh rrëfeu për babanë në këngët e tij, duke e akuzuar atë për braktisjen e familjes, shkruan TMZ përcjell portali arbresh.info

Sipas TMZ, babai i Eminem vdiq pranë Fort Wayne, Indiana, ndërsa fqinjët e tij treguan përmes rrjeteve sociale se ai vdiq nga një sulm në zemër.

Edhe pse kurrë nuk u takua me babain, Eminem u përplas me këngë të tilla si ‘My Name Is’ dhe ‘Cleanin ‘Out My Closet’ duke sqaruar marrëdhënien e tensionuar që kishte me babain e tij.

Dihet se, Bruce u  martua me Debbie kur ishte 22 vjeç dhe ajo vetëm 15 vjeç, ku pas dy vitesh erdhi në jetë fëmiu i parë Eminemi. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara