Tuba Buyukustun ndahet nga i dashuri i saj, biznesmeni Umut Evirgen

19:54 | 20 Maj 2020

Mediat turke raportuan se Tuba Buyukustun dhe i dashuri i saj, biznesmeni Umut Evirgen u ndanë pas një marrëdhënie katërvjeçare.

Sipas lajmeve që kanë qarkulluar, burime pranë çiftit zbuluan se Tuba u nda me të dashurin e saj në fillim të krizës së coronavirusit, dhe ajo vendosi të kalojë kohën në karantinë me vajzat binjake, Maya dhe Toprak.

Në paraqitjen e fundit së bashku, një gazetar i pyeti ata për ditën e rëndësishme të tyre dhe Tuba u përgjigj se ajo nuk mendon për martesë, dhe se marrëdhënia e saj me të dashurin është e qëndrueshme.

Buyukustun ishte martuar me artistin turk Anwar Saylak, babain e dy vajzave të saj, dhe ajo u nda nga ai në qershor 2017 pas gjashtë vitesh martesë, për të filluar një lidhje të re me biznesmenin Umut Evirgen, i cili është shtatë vjet më i ri se ajo.

Tuba në anën tjetër po vazhdon të korrë suksese të mëdha si aktore, duke qenë prej vitesh pjesë e filmave e serialeve më të njohur në Turqi.

Aktorja, e cila më mirë njihet në trojet shqiptare si “Asi” dhe “Elif”, në vitin 2018 ka investuar edhe në patundshmëri.

Ajo investoi në dy kompanitë e quajtura “Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri” dhe “İstron Elektronik Teknolojiler”. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara