Themeluesi i ‘Playboy’ do të varroset pranë Marilyn Monroe (Foto)

10:44 | 28 Shtator 2017

Themeluesi i  revistës së famshme ‘Playboy’, Hugh Hefner ka vdekur në moshën 91-vjeçare.

Këtë gjë e ka konfirmuar industria e  ‘Playboy’, transmeton arbresh.info

Kjo revisrtë e famshme u themela  nga Hefner para më shumë se 60 viteve, ku në të shfaqeshin imazhe nudo të grace dhe që nga fillimin, revizta zgjoi një kërshëri të madhe tek meshkujt.

Kopja e parë e revistës që u shit në vitin 1953 dhe përkundër konkurencës pati shitje relativisht të madhe.

Hefner ia atribuoi shumicën e suksesit të menjëhershëm përfshirjes së një figure të zhveshur të Marilyn Monroe, madje kjo kishte bërë që Hefner dhe Monroe të kishin një mardhënje shumë të ngushtë.

Kjo edhe është arsyeja se përse Hefner do të varroset pranë bukuroshes në varrezat e fshatit  Westwood të Los Angeles./Arbresh.info

screenshot_5 screenshot_6 screenshot_7 screenshot_8 screenshot_9 screenshot_10 screenshot_11 screenshot_12

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara