Të gjithë e panë nusen e mbushur me plotë ari, por a e dini se në cilin qytet u organizua kjo dasme? (VIDEO)

18:35 | 23 Korrik 2017

Ditëve të fundit në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet një nuse shqiptare e mbuluar me ari.

Ajo është e veshur me një veshje tradicionale, veshja e saj dhe trupi i saj i mbuluar me ari ka thyer të gjitha rrjetet, shkruan arbresh.info.

E të gjithë që e panë deshën ta dinë se në cilin qytet ka ndodhur kjo martesë, e këngëtarja Edona Llalloshi sapo ka publikuar një video ku ka zbuluar se kjo martesë ka ndodhur në Kërçovë. Madje ajo tregon edhe se i merr dorë nusja Edonës./Arbresh.info

Nuse Kërçovare?, sa më pëlqejnë këto zakone #temena#nusja#Kërçova

A post shared by Edona Llalloshi (@edonallalloshi) on

Nuse Kërçovare?, sa më pëlqejnë këto zakone #temena#nusja#Kërçova

A post shared by Edona Llalloshi (@edonallalloshi) on

Nuse Kërçovare?, sa më pëlqejnë këto zakone #temena#nusja#Kërçova

A post shared by Edona Llalloshi (@edonallalloshi) on

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara