Të famshëm dhe figura publike që kanë testuar pozitivë për koronavirus

19:07 | 24 Mars 2020

Koronavirusi i ri vazhdon të përhapet në të gjithë globin, dhe madje edhe emrat më të mëdhenj në botë nuk janë të sigurt.

Ndërsa shumë të famshëm dhe figura publike kanë marrë në mediat sociale për të theksuar rëndësinë e distancës sociale, disa kanë njoftuar edhe betejën e tyre me COVID-19, transmeton portali arbresh.info.

Këtu janë të gjithë emrat e mëdhenj që luftojnë aktualisht me sëmundjen.

Tom Hanks dhe Rita Wilson

Hanks dhe Wilson ishin të famshmit e parë të mëdhenj që kontraktuan virusin. Ata lajmin e bënë të ditur përmes rrjeteve sociale.

Harvey Weinstein

Producenti i Hollivudit që ka rënë nga shkëlqimi, Harvey Weinstein i cili është duke shërbyer dënimin për përdhunim testoi pozitiv për koronavirus me 22 mars.

Olga Kurylenko

Aktorja dhe modelja testuan pozitive për COVID-19 një javë më parë, duke ndarë lajmet në Instagram.

Idris Elba dhe Sabrina Dhowre

Idris Elba zbuloi se ai testoi pozitiv për koronavirus më 16 mars, ku shfrytëzoi Twitter për të ndarë lajmet me fansat e tij.

Kristofer Hivju

Ylli i Game of Thrones zbuloi diagnozën e tij më 17 mars në Instagram, së bashku me gruan Gry Molvær Hivju.

Daniel Dae Kim

Aktori i Hawaii Five-0 ndau një video 10-minutëshe në Instagram më 19 mars, duke u hapur në lidhje me udhëtimin e tij drejt diagnozës dhe duke u thënë fansave të tij që të izolohen.

Colton Underwood

Underwood, i cili luajti në Sezonin 23 të Bachelor vitin e kaluar, njoftoi në një postim në Instagram të premten në mbrëmje se ai testoi pozitiv për COVID-19.

Andy Cohen

Nikoqiri i Watch What Happens Live me Andy Cohen testoi pozitiv për koronavirusin, duke ndarë lajmet në Instagram të shtunën.

Rudy Gobert

Lojtari i Utah Jazz Gobert ndau diagnozën e tij në Instagram në 12 Mars, gjithashtu duke kërkuar falje për pakujdesinë e tij në një konferencë në të njëjtën ditë, në të cilën ai preku me qëllim mikrofonat e reporterëve të ndryshëm, duke tallur me virusin.

Sophie Grégoire Trudeau

Gruaja e kryeministrit Justin Trudeau, Sophie, testoi pozitive për virusin, i cili u njoftua në 12 Mars në një deklaratë.

Kevin Durant

Lojtari i Brooklyn Nets Durant testoi pozitiv për COVID-19 me 17 mars.

Princi Albert II i Monakos

Princi Albert II i Monakos ka testuar pozitiv për koronavirusin e ri, pallati konfirmoi të enjten.

Albert, 62 vjeç, u duk se ishte kreu i parë i shtetit i cili ka thënë publikisht se ka kontraktuar virusin. Sipas pallatit, shëndeti i tij nuk është shqetësues.

Plácido Domingo

Ylli i operës Domingo testoi postuar për koronavirus, të cilin e njoftoi në faqen e tij zyrtare në Facebook të dielën.

Italia mban primatin për vdekshmërinë më të madhe nga virusi korona.

Simptomat mund të përfshijnë ethe, kollë dhe vështirësi në frymëmarrje – shumë të ngjashme me një ftohje ose grip. Disa njerëz mund të zhvillojnë një sëmundje më të rëndë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara