Tayna e kall atmosferën në “Fadil Vokrri”

12:01 | 15 Tetor 2019

Tayna ka qenë e pranishme në lojën e mbrëmshme që Kosova fitoi kundër Malit të Zi me rezultat 2-0.

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon.

“Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi.

Figura të shumta publike kanë qenë prezent në stadium.

E ndër ta edhe reperja Tayna ka dhuruar spektakël në stadium.

Kujtojmë se Kosova e zhbllokoi rezultatin në minutën e 10-të. Kapiteni Amir Rrahmani shënoi gol të bukur me kokë.

Për 2-0 në Fadil Vokrri shënoi sulmuesi Vedat Muriq, në minutën e 35-të.

Kosovës tashmë i kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të këtyre kualifikimeve, kundër Çekisë dhe Anglisë dhe ka 11 pikë, një më pak se Çekia.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara