Shfaqet premiera “Dashuritë e Presidentit” në Teatrin “DODONA”

17:10 | 25 Nëntor 2020

Nën masat mbrojtjes kundër pandemisë COVID-19, në ambientin e Teatrit “Dodona” është shfaqur premiera “Dashuritë e presidentit”.

Premiera “Dashuritë e Presidentit”, është realizuar nga tri vajza mjaftë punëtore e shumë të dashura për publikun me regji të Agnesa Nokshiqit dhe interpretim të aktores së bukur Adelina Halitjaha dhe të bukurës Donikë Ahmeti, ndërsa kostumografe është Agnesa Telaku dhe kompozitor Gëzim Hasani, shkruan arbresh.info

Shfaqja flet për një takim për plot tensione, dramë, përplasje fizike, epsh, ironi e neveri mes gruas së presidentit dhe dashnores së tij.

Një dramë në mes të dy femrave , e shkaktuar nga një mashkull i pushtetshëm.

Nga tematika e kësaj shfaqjeje shumë prej nesh duhet për ta parë nga afër tensionet e tyre në mes të një gruaje dhe një dashnoreje. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara