Sabri Fejzullahu Lezës: “Ti dashuri e kombit shqiptar”

14:06 | 25 Mars 2020

Në mëngjesin e sotëm, u nda nga jeta aktorja e madhe shqiptare, Leza Qena.

Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi në Instagram, ka shkruar disa fjalë prekëse për Lezen, teksa e vlerëson lart krijimtarinë e saj artistike, shkruan portali arbresh.info

“Leze Qena Ti dashuri e Kombit Shqiptarë.
Leze Ti bashkëthemeluese e Teatrit në Kosove. Ti shpirt i skenes e qesendi e fjales se bukur shqipe e thene nga Ti u ndave nga ne .Dhimbje e madhe per ne Shqiptaret qe humben nje mesuese te Aktrimit , shembull qe me shpirtin tende Artistike u bere pjese e historise se Aktrimit.Te kujtoj dhe gjithemon te flm per bashkepunimin qe kishim e qe me dhe mesim si duhet dhe sa duhet te punoj qe te jem ne sherbim te Artit.Tu befte drite per gjeneratat qe vijn dashunija e shpirti qe permes Aktrimit ja fale Kosoves”, ka shkruar ai.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara