Sabri Fejzullahu kujton takimin me njërin nga vëllezërit që vdiq nga goditja e trenit në Gjermani

19:00 | 16 Tetor 2020

Ngjarja tragjike që ndodhi ditë më parë, tronditi Gjermaninë dhe gjithë Kosovën.

Vdekja e dy vëllezërve kosovar nga Ratishi i Deçanit ku u goditën nga treni në Stutgart, preku shpirtërisht të gjithë, shkruan portali arbresh.info

Prandaj në mënyrë të ndryshme iu kanë shprehur ngushëllime familjarëve të tyre.

E ndër ta ishte edhe këngëtari, Sabri Fejzullahu, ka shprehur ngushëllimet e tij në një postim shumë prekës, ku përmes një fotografie ka kujtuar takimin me njërin prej fëmijëve që vdiq.

“Edhe mua ma ndale frymën o i bukuri i jon, o shpirte bardh. U fotografuam bashke e me ste pash?? Eh jete o jete si qenke? Me mall e dhimbje ne shpirte do te kujtoj Ty e vllaun, qe treni i zu ua mori jeten. Pushoni ne paqe o yje te prindërve e mbare Shqiptareve”, ka shkruar Sabri Fejzullahu.

Dy djemtë e familjes Arifaj të martën u goditën nga një tren në stacionin që e merrnin çdo ditë për në shkollë.

Kujtojmë se varrimi i tyre u bë sot ndërsa e pamja është vetëm dy ditë, për shkak të rrethanave të pandemisë COVID-19.

Prej orës 08:00 deri në orën 13:00. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara