Rona Nishliu shtatzënë

23:42 | 25 Prill 2019

Rona Nishliu është këngëtarja kosovare që karakterizohet si një ndër më cilësoret e muzikës shqiptare.

Ajo mori famë të madhe sidomos në kohën kur prezantoi Shqipërinë me këngën ‘suus’, përcjell ORAinfo.

Rona tani i është përkushtuar familjes së saj ku është e martuar dhe tani është shtatzënë.

“Ky album shkon për ty, që jam duke të mbajtur tash e disa muaj brenda meje, duke pritur ende për takimin e parë. Ti dhe të gjithë fëmijët duhet të zbuloni se çka e inspiron muzikën kombëtare dhe regjionale. Pas dëgjimit të këngëve të mija, hulumtimit për performancat dhe këngët origjinale të pazëvendësueshmeve, Nexhmije Pagarusha, Rexho Mulliqi, Rifat Kukaj, Tish Daija, Rashid Krasniqi, Muharrem Qena, Jusuf Gërvalla, MAK Roc Band, Esma Redzepova, Zajzi Trio etc. Jam falënderuese për të gjithë autorët dhe performuesit dhe trashëgimin e tyre të pavdekshme dhe inspirimin që ende bartin.”, shkruhet në kopertinën e albumit.

Ajo ka deklaruar se albumin e ri që e ka publikuar së fundi ia dedikon fëmiut të saj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara