Rita Ora i fton të gjithë për pjesëmarrje në, ‘Alba Festival’, flet shqip

15:05 | 21 Qershor 2019

Ylli kosovar, Rita Ora do të merr pjesë në Cyrih të Zvicrës ku do të mbahet festivali i parë shqiptar (open-air) që quhet ‘Alba Festival’.

Organizimi i këtij festivali ka marrë edhe vëmendjen e mediave zvicerane, që e vlersojnë këtë organizim si një event unik për sa i përket kulturës dhe argëtimit të komuniteteve të huaja në Zvicër, shkruan portali arbresh.info

Bukuroshja kosovare në një InstaStory ka bërë thirrje që të ketë sa më shumë të pranishëm, dhe në një formë e ka konfirmuar pjesmarrjen si dhe në gjuhë shqipe ka thënë :

” KCE ME MU” dhe “TË DUA SHUMË”.

Ndryshe, Rita Ora është angazhuar kohët e fundit fuqishëm në koncerte anembanë globit për promovimin e albumit. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme