Realizohet dokumentari për jetën dhe karrierën e Whitney Huston

22:05 | 13 Mars 2018

Një dokumentar që përshkruan jetën dhe karrierën e këngëtares legjendare Whitney Huston do të publikohet gjatë kësaj vere.

Filmi i cili është me regji të Kevin MacDonald, do të titullohet me emrin ‘Whitney’, dhe do të përfshijë këngë të pa dëgjuara më parë të këngëtares, prapaskenat, performancat dhe shumëçka nga karriera e Whitney, shkruan arbresh.info.

Dokumentari pritet të dal me datën 6 korrik dhe është dokumentari i dytë i bërë për këngëtaren, dokumentari i parë u lansua në vitin 2017 ‘Whitney: Can I Be Me’ i cili debutoj në festivalin Tribeca Film Festival.

Këngëtarja e njohur amerikane, Whitney Huston vdiq në vitin 2012 duke lënë hite të mëdha dhe të paharruara në tregun e muzikës ndërkombëtare./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale