Rasti i vrasjes së George Floyd, Drake dhuron 100 mijë dollarë në ndihmë të protestuesëve

14:32 | 2 Qershor 2020

Videot ku shihet vrasja e afroamerikanit, George Floyd, kanë pushtuar mediat dhe rrjetet sociale në mbarë botën.

Që nga ngjarja tragjike shtatë ditë më parë në shumë qytete të Amerikës kanë filluar protesta të dhunshme duke shkatërruar kështu shumë nga prona publike, transmeton portali abresh.info

Të famshmit në masë të madhe kanë shprehur mbështetjen ndaj protestave duke iu bashkuar fushatës “Black Lives Matter” me postimin e një fotografie të zezë.

Së fundmi u bë e ditur se një shumë prej 100 mijë dollarësh apo (89 mijë euro) e ka dhuruar edhe reperi Drake.

Shuma që ai dhuroi ishte aq e madhe saqë nisën thashetheme të shumta për mashtrimin e tij.

“Ata e quanin mashtrim këtë”, tha reperi në një bisedë të bërë publike me Mustafan, i cili më pas ndau postimin në Twitter.

“Unë dhurova 100 mijë”, shtoi ai”. “Ata ishin sikur jo, prisnin për faturën”. /abresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara