Princi Harry mbush 36 vjeq

13:43 | 15 Shtator 2020

Mbretëresha Kate Middleton dhe Princi William i uruan sot Princit Harry një “ditëlindje shumë të lumtur” përderisa duka mbushi 36 vjeç.

Harry tani po jeton në Kaliforni me gruan Meghan dhe djalin Archie pasi ata përfunduan  shtëpinë e tyre pak para se të fillonte koronavirusi  në mars- shkruan “The Sunn”.

Familja Mbretërore postoi në Twitter këtë mëngjes, duke shkruar:

“Duke i uruar Dukës së Sussex një ditëlindje shumë të lumtur!”

Ajo u shoqërua nga një fotografi e Mbretëreshës dhe Princit Harry të bërë gjatë pritjes së një udhëheqësi të ri të Mbretëreshës në Pallatin Buckingham në 2017.  Mesazhet e ditëlindjes vijnë ndërsa Princi Harry ka hedhur veten në jetën e tij të re jashtë Familjes Mbretërore pasi u transferua në SHBA. me gruan Meghan.

Çifti së fundmi nënshkroi një marrëveshje me Netflix që thuhet se vlen 112 milion £, duke zbuluar se donin të krijonin shfaqje që “jepnin shpresë” për audiencat. Por ka frikë se marrëveshja mund të shkaktojë një përplasje tjetër në marrëdhëniet midis Harry dhe familjes së tij

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara