Prezantohen kandidatët e MTV Europe Music Awards 2019

09:55 | 3 Tetor 2019

Edicioni i 26-të i MTV Music Awards (EMA), do të organizohet në mbrëmjen e 3 nëntorit dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në të gjithë botën nga qyteti Seville i Spanjës.

Ariana Grande, Billie Eilish, Lil Nas X, J Balvin dhe Shawn Mendes, janë vetëm disa nga kandidatët që do të garojnë si vjet, transmeton arbresh.info

Më poshtë mund të gjeni kandidatët do të garojnë si vjet:

Klipi më i mirë:

Ariana Grande – thank u, next

Billie Eilish – bad guy

Lil Nas X – Old Town Road (Remix) ft. Billy Ray Cyrus

ROSALÍA, J Balvin – Con Altura ft. El Guincho

Taylor Swift – ME! ft. Brendon Urie of Panic! At The Disco

Artisti/ja më i/e mirë

Ariana Grande

J Balvin

Miley Cyrus

Shawn Mendes

Taylor Swift

Kënga më e Mirë;

Ariana Grande – 7 rings

Billie Eilish – bad guy

Lil Nas X – Old Town Road (Remix) ft. Billy Ray Cyrus

Post Malone, Swae Lee – Sunflower

Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita

Bashkëpunimi më i mirë

BTS, Halsey – Boy With Luv

Lil Nas X, Billy Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)

Mark Ronson, Miley Cyrus – Nothing Breaks Like a Heart

ROSALÍA, J Balvin – Con Altura ft. El Guincho

Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita

The Chainsmokers, Bebe Rexha – Call You Mine

Artisti/ja më i/e mirë

Ava Max

Billie Eilish

Lewis Capaldi

Lil Nas X

Lizzo

Mabel

Artisti/ja më i/e mirë e muzikës pop

Ariana Grande

Becky G

Camila Cabello

Halsey

Jonas Brothers

Shawn Mendes

Performanca më e mirë Live 

Ariana Grande

BTS

Ed Sheeran

P!NK

Travis Scott

Artisti/ja më i/e mirë e muzikës Rock

Green Day

Imagine Dragons

Liam Gallagher

Panic! At The Disco

The 1975

Artisti/ja më i/e mirë e muzikës Hip-Hop

21 Savage

Cardi B

  1. Cole

Nicki Minaj

Travis Scott

Muzika më e mirë alternative

FKA Twigs

Lana Del Rey

Solange

twenty one pilots

Vampire Weekend

Artisti/ja më i/e mirë e muzikës elektronike

Calvin Harris

DJ Snake

Marshmello

Martin Garrix

The Chainsmokers

Pamja më e mirë

Halsey

J Balvin

Lil Nas X

Lizzo

ROSALÍA

Artisti/ja që posedon më së shumti fansa

Billie Eilish

BTS

Shawn Mendes

Taylor Swift

Performanca më e mirë në Skenën Botërore

Ariana Grande Bebe Rexha – Isle of MTV Malta 2019

Hailee Steinfeld – Isle of MTV Malta 2018

Muse – Bilbao, Spain 2018

The 1975 – Lollapalooza Paris Festival 2019

twenty one pilots – Lollapalooza Paris Festival 2019/arbresh.info/

 

 

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara