Placido Domingo akuzohet për ngacmim seksual

21:59 | 13 Gusht 2019

Këngëtari i operave, Placido Domingo është akuzuar për ngacmim seksual të disa grave.

Tetë këngëtarë dhe një kërcimtare pretendojnë se ishin ngacmuar seksualisht nga tenori spanjoll nga fundi i viteve 1980, sipas agjencisë së lajmeve Associated Press, transmeton portali arbresh.info

Vetëm njëra nga gratë ka pranuar që të shfaqet publikisht, duke treguar edhe emrin e saj.

Domingo ka mohuar akuzat dhe është zotuar se do të hetojë rastin me ndihmën e “këshilltarëve të jashtëm”.

“Ende është e dhimbshme të dëgjosh që unë mund të kem shqyer ndonjë ose t’i kam bërë ata të ndjehen të pakëndshëm pavarësisht se sa kohë më parë dhe përkundër synimeve të mia më të mira,” tha Domingo

“Njerëzit që më njohin ose që kanë punuar me mua e dinë se unë nuk jam dikush që me dashje do të dëmtoja, ofendoja ose vija në siklet dikë”, shtoi ai.

Gjashtë gra të tjera gjithashtu pretendojnë se tenori i bëri ato të ndjehen në siklet.

Njëra nga gratë tha se ai me dhunë i kishte future asaj duart nën këmishë, ndërsa disa të tjera kanë thënë se ai i ka puthur ato pa dëshirën e tyre.

Domingo, 78 vjeç, mbetet një nga yjet më të mëdhenj të operës, duke komanduar audiencën e shitur në të gjithë botën./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara