Paga marramendëse që marrin aktorët e serialit “Game of Thrones” vetëm për një episodë

14:50 | 23 Prill 2019

Prodhim i platformës HBO, Game of Thrones është seriali më i ndjekur në botë dhe njëkohësisht, më i pëlqyeri nga të gjithë.

Fansat e serialit, kanë pritur 2 vjet për sezonin e ri dhe episodet e reja të cilat do jenë edhe të fundit, pasi që me kaq seriali përfundon.
Por një serial kaq dinamik, me një ngjarje që zhvillohet në një kohë e hapësirë imagjinare dhe me personazhe të jashtëzakonshme, sa do ketë kushtuar?

Epo, të paktë po ua sjellim pagesat e aktorëve kryesorë të serialit:

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

$500,000 per episode

Kit Harington (Jon Snow)

$500,000 per episode

Lena Headey (Cersei Lannister)

$500,000 per episode

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

$500,000 per episode

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

$500,000 per episode

Sophie Turner (Sansa Stark)

$175,000 per episode

Maisie Williams (Arya Stark)

$175,000 per episode

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark)

$175,000 per episode

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara