Njihuni me balerinën shqiptare në New York

20:49 | 2 Mars 2017

Adela Lami e ka ngritur karrierën mes Tiranës dhe Nju Jorkut.

Sot ajo është një nga balerinat më të suksesshme.

E ka nisur karrierën shumë herët në Akademinë e Yjeve për të qenë më pas një nga solistes e Teatrit të Operas dhe Baletit.

Prej një viti ajo jeton në Nju Jork pasi ka nënshkruar një kontratë me kompaninë “Ajkun” dhe po synon ta zhvendosë karrierën atje.

Për shkak të angazhimeve me këtë kompani asaj i duhet të udhëtojë shumë.

E fotot nga udhëtimet e saj të shpeshta anembanë botës në rrjetet sociale e kanë bërë të njohur edhe më shumë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara