Në Teatrin e Qytetit të Gjilanit sot shfaqet komedia, “Vrapo pas gruas tënde”

14:45 | 21 Nëntor 2019

Sot, e enjte, me fillim nga ora 20:00 vjen komedia fantastike “Vrapo pas gruas tënde” nga Ray Cooney, regjia: Ekrem Sopi.

Një taksist londinez menaxhon në mënyrë perfekte dy martesa super sekrete të tij, me dy gra të ndryshme, pa e kuptuar ato për njëra – tjetrën, derisa një akt heroizmi i këtij “bigamisti” kërcënon të nxjerrë në pah fluskat e së vërtetës.

“Vrapo pas gruas tënde” është një super komedi e një nate vjeshte bashkë me dhjetëra situata sa qesharake aq edhe të komplikuara.

Shfaqja rikthehet nesër, e enjte, me fillim nga ora 20:00, në Teatrin e Qytetit të Gjilanit, në kuadër të kalendarit të nëntorit.

Luajnë: Njomëza Kalaveshi, Gani Rrahmani, Tringa A. Hasani, Alban Shahiqi, Ernest Zymberi, Gëzim Bucolli dhe Naser Zymberi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara