Maluma do të performojë në Tiranë, zbulohet data

23:30 | 23 Janar 2020

Këngëtari i famshëm latin, Maluma, është shumë i pëlqyer për këngët e tij nga miliona fansa në mbarë botën.

Lajmi i cili bëri bujë në mediat shqiptare tashmë është konfirmuar, dhe madje është zbuluar edhe data e përformancës së tij, ai pritet të performoj në kryeqytetin shqiptar në Tiranë, shkruan portali arbresh.info

Maluma do të jetë  i pranishëm më datën 14 Mars, në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë, në kuadër të turneut të tij.

Kjo është konfirmuar edhe përmes një posteri që paralajmëron ardhjen e yllit latin që njihet për hite të shumta si “Hola Senorita”, “Que Pena”, “Chantaje”, “Mala Mia”.

Maluma ndryshe është një prej artistëve më të suksesshëm në botë, ndërkohë që prej këngëve më të pëlqyera të tij janë “Corazon”, “Marinero”, “El Perdedor”, “Mala Mia” e shumë të tjera. / arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara