Konspiracioni 2 Pac gjallë, fotoja e fundit na fut në mendime

14:34 | 13 Shtator 2019

Janë bërë më shumë se 20 vite nga vrasja e 2pac.   

2pac është gjallë dhe një sëri klipesh dhe fotografish që u zbuluan këtë vit kanë rritur edhe më shumë zërat se reperi është fshehur deri më tani dhe vdekja e tij është një gënjeshtër, shkruan Daily Star, transmeton lajm.net.

Ikona e repit është qëlluar në makinë më 7 shtator 1996 gjashtë ditë më vonë ai vdiq nga plagët.

Por të ashtuquajturit kërkuesit të së vërtetës kanë hedhur poshtë që prej kohësh zyrtarin e raporteve, veçanërisht duke pasur parasysh se askush nuk është akuzuar për vdekjen e tij.

Që nga ajo natë, në media sociale janë shfaqur imazhe dhe video që pretendojnë se i tregojnë reperit të gjallë dhe mirë.

Vetëm këtë vit, pamjet e shumta janë shfaqur falë kanalit YouTube ‘Wired Up TV’ dhe këtu, Daily Star Online përshkruan disa nga më të çuditshmet.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara