Këngëtarja e famshme tregon se si e përjetoi divorcin nga burri

17:50 | 14 Shtator 2020

Divorci nuk ka qenë një përvojë e lehtë për Kelly Clarkson që kur u zbulua në qershor se ajo dhe burri i saj, Brandon Blackstock, ishin drejt ndarjes.

Këngëtarja 38-vjeçare kohët e fundit foli në Sunday Today me Willie Geist dhe u hap në lidhje me vështirësitë që hasi gjatë përfundimit të martesës.

“Nuk është sekret, jeta ime ka qenë pak si plehra personalisht”, pranoi ajo. “Ka qenë pak e vështirë dy muajt e fundit”.

Për fat të mirë, ajo ka pasur mbështetje të mëdha nga miqtë e saj.

“Unë kam qenë duke biseduar me miq që kanë kaluar divorcin”, shtoi ajo. “Sepse është gjëja më e keqe ndonjëherë për të gjithë”.

Clarkson dhe Blackstock, 43 vjeçë, ishin të martuar për gati shtatë vjet.

Ata ndajnë dy fëmijë së bashku: River, 6 vjeç dhe Remington, 4 vjeç.

Drama e divorcit mund të shërbejë si frymëzim për karrierën muzikore të këngëtares.

“Ky do të jetë ndoshta më personali që kam nxjerrë ndonjëherë. I gjithë rekordi është në thelb çdo emocion që përjeton nga fillimi i një marrëdhënieje deri në fund të asaj që është tani”, shpjegoi ajo.

Artistja e “Since U Been Gone” vazhdoi: “Ka qenë shumë terapeutike për mua”.

Ajo e përshkroi albumin e saj të ardhshëm, që pritet të debutojë vitin tjetër, si ‘shumë të sinqertë’.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara