Këngëtari Asim Gashi merr iniciativë për të ndihmuar 30 familje në prag të festës së Fitër Bajramit

18:39 | 23 Maj 2020

Nesër myslimanët në mbarë botën festojnë festën e Bajramit.

Për një numër jo të vogël të familjeve myslimane në Kosovë, festa e Bajramit është thjeshtë një ditë tjetër e kalendarit, mungesa e gjërave elementare ua mban peng entuziazmin për këtë festë, shkruan lajmi.net.

Por, artistët e estradës si dhe disa humanistë tjerë kanë marrë iniciativë që të kthejnë sado pak buzëqeshjen edhe të këtyre qytetarëve.

Këngëtari Asim Gashi bashkë me disa miq të tij kanë siguruar 30 pako ushqimore, për 30 familje me nevojë, të cilat i kanë ndarë në fshatrat e Lipjanit, Drenasit dhe në Prishtinë.

View this post on Instagram

Sot patem nje inciativ,qe kisha pas deshir te ken shume personalitete kete inciativ! Sot bashk me shoket dhe miqet tan nga diaspora dhuruam nga nje pako ushqimore per familjet me nevoj,eshte knaqesi dhe njekohesisht dhimbje te vizitosh 30 familje ne gjendje te mjerueshme..! Faleminderit per bashkpunimin Edita Dula🙏🏼❤️ Pakot i kemi derguar vet ne fshatrat e Lipjanit,Drenasit si dhe ne Prishtine gjithsej 30pako! Falenderim i veqant shkon per miqet tan qe na perkrahen👏🏼👏🏼👏🏼 Albert Vasolli Shkelxen Vasolli Lenor Pajaziti Asimi Gashi Bekim ismajli Driton ismajli Drilon Gashi Taulant Gashi Fatmir Gashi Dani Thaiqi Bekim Kalludra Burim Laura Naim Ariana Bytyqi Hasime Zhuta Besim Gjejlane Shehu Familja Kolgjini

A post shared by Asim Gashi (@asimgashi1) on

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara