Kanye West: Unë jam artisti më i madh i të gjitha kohërave

11:16 | 26 Tetor 2019

Nëse ka ndonjë gjë që Kanye Westit nuk i mungon atëherë është vetëbesimi.

Ai më parë e ka quajtur veten “gjeni kreativ” dhe ka thënë se muzika e tij  është e përsosur e të mos përmendim planet e tij për të garuar për president, transmeton portali arbresh.info.

Kështu që intervista e tij e fundit, me prezantuesin e Beats 1, Zane Lowe, ishte e mirë për muzikantin.

Ai jo vetëm që foli për porno dhe fenë, por gjithashtu tha: “Unë jam pa diskutim, padyshim, artisti më i madh njerëzor i të gjitha kohërave”.

“As nuk është pyetje më bile”.

Feja është shfaqur shpesh në muzikën e Kayne, dhe ai madje ka filluar Shërbimin e tij të së Dielës – një mbledhje javore, shpeshherë vetëm e ftuar, që përmban receta të frymëzuara nga ungjilli të këngëve klasike të zhanreve të ndryshme dhe një kori ungjillor.

Albumi i tij i ri – i cili u publikua të premten – quhet Jezusi është Mbret, dhe ai ka premtuar një tjetër, me titull Jezusi ka Lindur, që do të dalë në treg për Krishtlindje.

Kanye thotë se madje u kërkoi disa prej ekipit që të mos bënin seks paramartesor gjersa të punonin në album.

“Disa njerëz mbyten veten në drogë, dhe unë mbytem në varësinë time, që ishte seksi”, tha ai, duke folur për mënyrën se si u ndje i varur nga pornografia pasi gjeti revistën e babait të tij Playboy në një moshë të re./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara