Kanye West kërkon lirimin nga kontrata e Universal dhe Sony

11:50 | 15 Shtator 2020

Kanye Ëest i është referuar vetes si “Moisiu i ri” ndërsa kërkon që ai të lirohet nga marrëveshja e tij me këto kontrata të rekordeve Universal dhe Sony.

Reperi kishte shkruar në Twitter për pozicionin e tij në industrinë e muzikës, shkruan Independent, transmeton arbresh.info.

Në postimet e fshira që nga viti i parë nga Variety, West pretendoi se ai ishte “njeriu i dytë më i pasur në Amerikë” dhe se ai nuk do të lëshonte muzikë derisa të lirohej nga kontrata e tij me Sony dhe Universal.

Ai më pas tha se donte një falje nga J Cole dhe Drake, duke e krahasuar veten me Nat Turner, i cili udhëhoqi një rebelim skllavi në 1831.

Këto cicërima u fshinë më vonë, nga vet West dukej duke tërhequr komentet e tij kundër shokëve të tij reper.

“Unë kam respektin më të madh për të gjithë vëllezërit … jo më duke shpërndarë njëri-tjetrin në etiketat që nuk i kemi”, postoi ai.

Ndër të tjera ai ka shkruar se “Unë kam nevojë për të parë kontratat e të gjithëve në Universal dhe Sony, unë nuk do ta shoh njerëzit e mi të robërohen”, vazhdoi ai, duke shtuar: “Unë jam Moisiu i ri”./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara