Historike: Bim Bimma në MTV (Foto)

11:23 | 21 Shkurt 2017

Në prag të lansimit të projektit më të madh e më të dashur jetësor, reperi Bim Bimma merr një lajm fantastik nga jashtë kufijve.

Artisti ka arritur të zërë një vend mjaft të rëndësishëm në mesin e shumë yjeve botërore në sferën e artit.

Bimi u bë pjesë e portalit MTV  Artists në të cilin tashmë mund të gjeni pothuajse të gjitha krijimet e tij si dhe një copë biografie.

Deri më tani duket se reperi është i vetmi artist shqiptar që arrin një sukses të tillë andaj raste si kjo janë arritje jo vetëm personale e tij por edhe kombëtare.

bimm-bimma

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara