Halil Kastrati: Leze Qena do t’i mungojë gjithë popullit shqiptar

23:45 | 25 Mars 2020

Humanisti shqiptar Halil Kastrati ka kujtuar aktoren Leze Qena duke shkruar fjalët më të mira për të. 

Kastrati ka u ka shprehur ngushëllime famijes dhe miqve, ndërsa ka shkruar se ajo do t’i mungojë teatrit dhe televizionit.

Postimi i plotë:

“Me dhimbje e mora lajmin për vdekjen e aktores së mirënjohur shqiptare, Leze Qena.
Ajo do t’i mungojë teatrit, televizionit dhe të gjithë popullit shqiptar, pasi me dekada dhuroi emocion, gaz e pozitivitet.
Ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve!
Do e kujtojmë gjithmonë”./blic/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara