Fustani i ikonik i Princeshë Dianës del në ankand

01:58 | 19 Nëntor 2019

Një nga fustanet ikonikë të Princeshë Dianës ka dalë në ankand. Bëhet fjalë për fustani që aso kohe u quajt i guximshëm, pasi kishte dekolte të hapur

Fustanin është i dizajnuar nga Victor Edelstein dhe princesha e veshi për herë të parë në 1985-ën, në Shtëpinë e Bardhë, ku kërceu me John Travolta-n. Fustani blu velvet vazhdon të mbetet i bukur dhe vlera e tij në ankand është rritur. Në vitin 1997, dy muja para se të ndërronte jetë, Diana e nxori atë në ankand për 100.000 paund dhe paratë e fituara i çoi për bamirësi.

Një biznesmene nga Florida, e quajtur Maureen Dunkel e bleu fustanin dhe e nxori sërish në ankand në vitin 2011 kur ajo falimentoi. Megjithatë, fustani nuk u shit deri në mars të 2013-ës, kur një burrë britanik e bleu për 240,000 paund, si një dhuratë për bashkëshorten e tij. Tani fustani është sërish në ankand dhe vlera fillestare e tij është 350.000 dollarë./lexo/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara