Enrique Iglesias vazhdon te mbetet në vendin e parë me “Subeme La Radio”

23:33 | 11 Prill 2017

Këngëtari latin Enriqye Iglesias, i cili së fundmi ka lansuar këngën më të re të quajtur “Subeme La Radio” ka pasur të njëjtën mikpritje tek publiku sikur hitet tjera të mëparshme.

Edhe pse kjo këngë është lansuar para një muaji, deri tani ka marrë shumë reagime pozitive dhe mbi 160 milion klikime në kanalin muzikor Youtube.

“Subeme La Radio”, që është bashkëpunim me Descember Bueno dhe Zion & Lennox, që ka qëndruar për një kohë mjaft të gjatë në Billboardin Latin.

Enrique Iglesias është ndër emrat më të njohur të muzikës latine, me shumë hite të njohura në mbarë botën si “Duele El Corazon”, “Bailando”, “ El Perdon”, e shumë të tjera.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara