Dua regjistron emrin e saj si markë

12:56 | 6 Maj 2020

Ajo është një nga yjet më të pasura pop në botë me një vlerë të vlerësuar 25 milionë funta në emrin e saj.

Dua Lipa ka aplikuar që emri i saj të tregtohet në të gjithë globin.

Këngëtarja 24-vjeçare raportohet se ka paraqitur dokumente për të regjistruar emrin e saj si markë, duke i dhënë asaj mundësinë për të lëshuar artikuj të markës Dua Lipa përfshirë rroba dhe kozmetikë, si dhe lojëra kompjuterike, libra, bizhuteri, madje edhe veglat të kuzhinës.

Një burim i tha gazetës The Sun: “Dua e di se ajo është në kërkesë të lartë tani dhe mund të bëjë një pasuri”.

“Ajo mund të fillojë të gjitha llojet e sipërmarrjeve anësore të tjerrjes së parave por ka të bëjë me zgjedhjen e gjërave të duhura.

“Ajo ka një imazh për të mbrojtur, kështu që nuk do të bëjë asgjë që është më shumë se një projekti me shuma marramendës të parave.”

Juristët për hitmakerin ‘Physical’ kanë paraqitur gjithashtu kërkesa për të mbrojtur emrin dhe markën e saj në SHBA dhe Kanada, Evropë, Australi, Izrael dhe Lindjen e Largët.

Dokumentet – të cilat ende nuk janë nënshkruar nga një gjykatëse – do t’i ndalojnë të tjerët të përfitojnë nga emri i saj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara