Dua Lipa nxit ndjekësit që të votojnë në zgjedhjet e përgjithshme: “Vota juaj numërohet”

15:24 | 3 Dhjetor 2019

Dua Lipa ka inkurajuar 36.7 milion ndjekësit e saj për të votuar partinë Laburiste në zgjedhjet e ardhshme elektorale, me një postim në Instagram.

Ndarja politike, është paraqitur nga botimi i modës dhe artit, The Basement, duke nënvizuar çështjet të tilla si shëndetin mendor, çështjet LGBT +, barazinë / pabarazinë, dhe ndryshimin e klimës dhe mjedisin.

Këngëtarja e hitit “New Rules” theksoi se Laburistët shfaqin një interes më të madh për ato tema në manifestin e tyre.

Postimi përmendi gjithashtu premtimet e bëra nga secila palë, përfshirë ato të bëra për “të rinjtë”.

“Demokracia jonë është më e fortë kur dëgjohet zëri i të gjithëve,” shkroi Dua Lipa. “Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme në një gjeneratë dhe vota JUAJ llogaritet. Deputetët e juaj punojnë për ju, kështu që sigurohuni se kush e meriton prezantimin tuaj. Shihemi në kutinë e votimit më 12 dhjetor! #VoteLabour.”

Ylli i popit kohëve të fundit njoftoi publikimin e albumit të dytë, Future Nostalgia, titull i cili u zbulua përmes një tatuazhi të ri në krah.

Pjesa e parë e turneut të saj bëhet e ditur se fillon me 26 prill 2020./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara