Dua Lipa nis xhirimet e klipit të ri, duket atraktive me pallton prej neoni të frymëzuar nga vitet e 80-ta

16:33 | 14 Tetor 2019

Ajo është një këngëtare fituese e çmimeve Grammy e cila njihet për ansamblet e saj të guximshme.

Dhe Dua Lipa dukej e pabesueshme ndërsa filmoi videon e saj të re muzikore në Brooklyn, New York City të dielën, shkruan DailyMail,

Krijuesja e hitit “New Rules”, 24-vjeçe, dukej klasike – elegante në një pallto të ndezur neoni, të frymëzuar nga vitet e 80-ta, teksa qëndronte në një arratisje nga zjarri në Williamsburg.

Ajo po ashtu u kombinua me një bluzë të verdhë dhe xhinse blu, duke e kompletuar dukjen e saj me një pala taka ‘mint’.

Për pamjen e saj prej biondeje, Dua ka zgjedhur aksesorë neoni dhe thonjtë gjithashtu i kishte të njëjtë, pasi ditë më parë kombinoi manikyrin me të dashurin e saj të ri, Anwar Hadid.

Këngëtarja e “Hotter than Hell” gjithashtu mori vëmendje të madhe në momentin kur po xhironte më larg zjarrit, pozat e së cilës ishin tejet tërheqëse.

Ndërkohë, ylli shqiptar u përfol së fundmi në mediat rozë për shkak se kishte fshirë të gjitha postimet nga Instagrami, duke lënë më shumë hapësirë për dyshime.

Sido që të jetë, ajo tanimë ka nisur xhirimet e klipit të ri dhe po këtë vit pritet të sjellë edhe albumin e ri të titulluar, “#DL2”.

Nga ana tjetër, albumi i parë i saj “Dua Lipa”, javën e kaluar u shpall nga Spotify si albumi më i suksesshëm i një artisteje femër, i të gjitha kohërave./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara