Conchita ka treguar që është HIV pozitiv

17:30 | 16 Prill 2018

Këngëtarja transeksuale Conchita Wurst ka bërë të ditur për media që është HIV pozitiv, transmeton arbresh.info.

Fituesja e edicionit të Eurovisionit të 2014 ka treguar në profilin e saj në Instagram se është HIV pozitiv.

Ajo ka thënë që është detyruar të pasi ka menduar që kjo do të përdoret kundër saj nga shantazhi.

Ajo ka shkruar që “Nuk do t’ia jap askujt të drejtën që të më frikësojë dhe ta influencojë jetën time.”

Ajo e ka bërë publik lajmin pasi një ish I saj e ka kërcënuar që do të tregonte për media./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale