Brenda apartamentit të Albin Kurtit: Nga dhoma e ditës deri te biblioteka

22:28 | 26 Gusht 2019

Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka hapur për herë të parë dyert e shtëpisë duke treguar brendësinë e saj.

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës ka treguar në emisionin N’Konak të infokusit, të transmetuar në RTV Dukagjini se ku jeton në një banesë në Prishtinë.

Politikani shqiptar ka treguar se jeton në një apartament, ku ka një dhomë dite, një dhomë të leximit në formë të bibliotekës, një kuzhinë dhe një banjë.

Ai ndër tjerash ka folur edhe se si e ka njohur bashkëshorten norvegjeze, Rita Kndusen, të cilën e kishte ishte takuar për herë të parë në Prishtinë.

Kurti ka treguar se me vajzën flet në gjuhën shqipe gjersa me gruan në gjuhën angleze, e cila kohë pas kohe jeton në kryeqytetin tonë.

Ndryshe, Albini pritet ta shohim në fushatën elektorale të partisë për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, të cilat do të mbahen më 6 Tetor të këtij viti.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara